TELSİZ ve TELGRAF BİNASI

Telsiz telgraf istasyonu yerleşiminde yapılacak olan çalışmaların temel amacı, personel lojmanı, depo binası, sarnıç, ambar yapısı  ile bu yapılarla fonksiyonel bütünlüğü oluşturan ve aynı yapı kompleksinin parçaları olan, tescilsiz telsiz istasyonu ve günümüzde sadece temel seviyesinde izleri bulunduğu anlaşılan antenlerinin restitüsyon çalışmaları esas alınarak yeniden ayağa kaldırmaları olarak belirlenmiştir.

Çalışmalara öncelikli olarak tescilli olan personel lojmanı, depo yapısı, ambar yapısı, lojman yapısı, ve sarnıç yapısında bitki temizliği ile başlanmıştır. Alanların iyileştirme ve temizlik çalışmalarının ardından çalışmanın ilk etabı olarak depo yapısı, personel lojmanı ve ambar yapısında yağmur drenaj sondajlarının açılması planlanmıştır. Alanda gerekli belgeleme çalışmaları yapılarak çalışmaya hazır hale getirilmiştir. Çalışmanın ikinci etabı ise personel lojmanının kuzey batısında konumlanan sarnıç yapısının restorasyon çalışmaları için yapının açığa çıkarılması olarak planlanmıştır. Çalışmamın bir diğer etabı ise kamulaştırılması 2021 yılında gerçekleşen kazısı yapılmamış olan makine binasında kazı çalışmalarının tamamlanması olarak planlanmıştır.

Caddeler

Yazıtlar

Meclis Binası

Çevresel Arkeoloji

Agora

Prytaneion

Diğer Yayınlar

Nekropoller

Horrea

Tapınaklar

Tepecik

Telsiz ve Telgraf Binası

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video) Patara kazılarına ait olup,ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.  İçerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar.

© Copyright PataraKazıları 1988

 

Web Designer Mustafa  AĞGÜL